Oświadczenie prezesa Okręgu Małopolskiego UPR w sprawie podwyżek składek ZUS
access_time 2004-09-08 08:26:02

Rząd chce, by Parlament i Prezydent przystali na jego propozycję i drastycznie zwiększyli przymusowe składki ZUS osobom prowadzącym działalność gospodarczą, nawet o 1000 złotych.

Z uwagi na znaną sytuację ZUSu -  by ukradli ludziom kolejne miliardy. Owa zuchwała kradzież okrywana płaszczykiem legalizmu, której twarz daje opłacany z naszych podatków pan Pater, dzieje się na naszych oczach.

Nie jest to pierwszy z szeregu "uprawomocnionych" rabunków jakich dopuszcza się corocznie władza, ale pomysł ten jest wyjątkowo bezczelnym. Potwierdza to nasze spostrzeżenia, że "dyktatura ciemniaków" jest kontynuowana, tyle że za parawanem demokratycznych procedur. Zadłużenie państwa przekraczające 400 mld złotych, wyprzedany majątek, brak Funduszu Emerytalnego dla okradzionych przez PRL i rosnący poziom redystrybucji powodują jedyne możliwe skutki - rozkład państwa polskiego. To rodzi bezczelne próby wyrwania pieniędzy tym, którzy mimo rzucanych przez biurokrację kłód, ciągle starają się pracować na utrzymanie siebie i swoich rodzin.

Mam nadzieję, że co przytomniejsi posłowie z Małopolski będą domagać się wyrzucenia tych pomysłów tam gdzie ich miejsce - do kosza. W przeciwnym razie pozostaje wierzyć, że milion potencjalnych ofiar, stawi w obronie własnej czynny opór rządowym cwaniakom. Miarka się przebrała.

Wojciech Popiela
Prezes Okręgu Małopolskiego UPR
Komentarze...