Powstanie sieć stacji - "Osobówka" na gaz.
access_time 2004-10-23 06:59:06

Karpacka Spółka Gazownicza, spółka z o.o. w Tarnowie, zamierza w najbliższych latach uruchomić w Polsce południowej sieć stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG). Jedna z nich - w Tarnowie - jest już gotowa. W najbliższy wtorek zatankują tam dwa pierwsze miejskie autobusy.

Nowa stacja zlokalizowana jest na terenie zajezdni MPK przy ul. Lwowskiej. KSG wyłożyła na ten cel 2,5 mln zł. Stacja przy Lwowskiej jest elementem strategii PGNiG SA, który chce pozyskiwać klientów wykorzystujących gaz ziemny w nietradycyjny sposób, m. in. stosując gaz do zasilania pojazdów.

Od wtorku na ulice Tarnowa ruszą dwa pierwsze autobusy MPK na gaz. W perspektywie kilku lat "gazowych" autobusów ma być w mieście około 40, czyli połowa obecnego stanu.


- Karpacka Spółka Gazownicza ma zamiar uruchomić w pasie Polski południowej sieć stacji tankowania CNG, w grę wchodzą: Rzeszów, Kraków, Zakopane, Kielce, Lublin i inne miasta - informuje Ryszard Lis, rzecznik prasowy KSG. - Z tego rodzaju paliwa mogą korzystać nie tylko autobusy, ale również zwykłe samochody osobowe, odpowiednio do tego przystosowane. Wiadomo o takich samochodach, które jeżdżą np. po Warszawie. Niewykluczone, że jeden z nich przyjedzie do Tarnowa w dniu 26 października, kiedy zostanie tu otwarta stacja tankowania sprężonego gazu ziemnego.(ziob)


 


Dziennik Polski

Komentarze...