Uczniowie adoptują zabytki
access_time 2004-10-20 08:08:14

W przyszły czwartek, o godz. 15.00, w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Mikluszowicach odbędzie się szkolenie dotyczące programu "Ślady przeszłości - uczniowie adoptują zabytki" realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Program edukacyjny skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W ramach programu dzieci i młodzi ludzie opiekują się obiektami i miejscami związanymi z dziejami swojej miejscowości i okolicy. Uczniowie poznają historię zabytku i adoptują go, czyli podejmują się opieki nad nim. Prowadzą też działania informacyjne i edukacyjne, dzięki którym zapomniane miejsca stają się na powrót częścią lokalnej tradycji i wizytówką poszczególnych miejscowości.


Program opieki nad zabytkami ma charakter ogólnopolski, a podsumowanie projektów odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to już czwarta edycja programu i z każdym rokiem przybywa chętnych chcących go realizować. Dla nauczycieli, którzy chcieliby włączyć się do realizacji programu "Ślady przeszłości", przeprowadzone zostanie jednodniowe szkolenie, a wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet materiałów pomocniczych i zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.Dodatkowe informacje o szkoleniu można uzyskać pod numerem telefonu 012 28 17 788 lub 0 693 850 921. (PB)Dziennik Polski

Komentarze...