Wkracza zima...
access_time 2004-11-22 07:53:53

Sprawdziły się prognozy pogody zapowiadające w miniony weekend pierwszy atak zimy w naszym regionie. Gwałtownym podmuchom wiatru (w porywach osiągającego 80 km na godzinę), towarzyszyły krótkotrwałe śnieżyce. Dały się we znaki mieszkańcom i przede wszystkim strażakom, służbom energetycznym. Usuwały ...

Sprawdziły się prognozy pogody zapowiadające w miniony weekend pierwszy atak zimy w naszym regionie. Gwałtownym podmuchom wiatru (w porywach osiągającego 80 km na godzinę), towarzyszyły krótkotrwałe śnieżyce. Dały się we znaki mieszkańcom i przede wszystkim strażakom, służbom energetycznym. Usuwały one w piątek w nocy i w sobotę szkody wyrządzone przez wichurę.


Jeszcze w piątek zza chmur wyglądało słońce, a po południu na zachmurzonym, granatowym niebie rozłożyła się imponująca tęcza. Mieszkańcy Tarnowa mogli ją podziwiać przez kilka minut. Widoczna była także z ulicy Wałowej, skąd zrobiliśmy zdjęcie temu niezwykłemu zjawisku. Niedługo potem rozszalała się już wichura, zrywając dachy i linie energetyczne, łamiąc drzewa.

W niedzielę ziemię pokrywała tylko gdzieniegdzie warstwa śniegu, trzymał kilkustopniowy mróz, chwilami świeciło słońce. Pierwsza odsłona zimy w naszym mieście nie wyglądała groźnie. Samochody bez opon zimowych miały pewne kłopoty na śliskiej nawierzchni, zwłaszcza w godzinach rannych. Ale tarnowskie służby drogowe nie musiały często interweniować. Pierwsza konfrontacja z zimą w naszym regionie nie wymagała specjalnej mobilizacji. tekst i fot. (mab)

Dziennik Polski


Komentarze...