Mieszkanie dla studenta
access_time 2004-09-14 01:27:54

Zbliża się nowy rok akademicki. Tarnowskie środowisko studenckie jest coraz liczniejsze. Sporo, studiujących osób pochodzi z innych miejscowości, na czas nauki poszukują więc pokoi do wynajęcia. Ilość wolnych miejsc w akademikach jest niewielka w stosunku do potrzeb, nieliczni otrzymują przydział, spora część może liczyć jedynie na prywatne kwatery.

Od kilku lat Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa" także w tej sprawie spieszy z pomocą młodym ludziom. Co roku o tej porze "Tratwa" przyjmuje rolę pośrednika. Tak jest i tym razem. W związku z małą ilością akademików w naszym mieście, wynajęcie pokoi w blokach lub domach jednorodzinnych na korzystnych warunkach finansowych, czasem nawet symbolicznych, byłoby wielkim wsparciem młodzieży akademickiej, zwłaszcza tej z mniej zamożnych środowisk i mogłaby stać się konkretną odpowiedzią na apel Ojca Świętego o świadectwo i wyobraźnię miłosierdzia - pisze duszpasterz akademicki ks. Artur Ważny. Naszym pragnieniem jest - dodaje - aby napływające do nas oferty mieszkań, były przede wszystkim przejawem ewangelicznej postawy i intencji, świadczących o otwartości ludzi Kościoła na potrzeby bliźnich, a nie tylko poszukiwaniem dodatkowych źródeł dochodów".


Zgłoszenia można kierować na adres: Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ul. Legionów 30, tel. 631 73 90 lub fax. 631 73 99. Jest to adres do korespondencji dla DA "Tratwa". (kis)

Komentarze...