Zagrożony rezonans
access_time 2004-07-19 07:23:24

Istnieje obawa, że Tarnów straci rezonans magnetyczny pozyskany przez Stowarzyszenie Wspierające Leczenie Dzieci Chorych, który znajduje się w Szpitalu im. Szczeklika. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zrefunduje tylu badań, by możliwa była jego spłata.

[[fotka1]] Rezonans został zakupiony z pieniędzy pochodzących z pożyczki Banku Światowego. Ponieważ Stowarzyszenie nie było w stanie systematycznie spłacać rat, sprawa trafiła do sądu. Stowarzyszenie przegrało i Tarnów może stracić sprzęt. Szansą na jego zatrzymanie jest pozytywne zakończenie rozpoczętych rozmów z Bankiem Światowym, możliwość przesunięcia spłaty kredytu i wzięcia aparatury w leasing.

Od początku roku wykonano w Tarnowie 1,8 tys. badań, a zapotrzebowanie na nie jest dwukrotnie większe. Stowarzyszenie szuka środków na spłatę kredytu. Prezes Julian Janusz Jung apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc w zatrzymaniu rezonansu w Tarnowie o wsparcie finansowe. Informacje można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia w Szpitalu im. Szczeklika, pod nr. tel. 631-04-01, 631-04-83. (baja)


fot. Topol

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A