Parkingowi na lato?
access_time 2004-06-14 07:39:17

Niewykluczone, że już pod koniec czerwca w płatnej strefie postojowej w centrum miasta pojawią się tarnowscy parkingowi. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich chce, aby czterech parkingowych na czas wakacji pomagało Straży Miejskiej w sprawdzaniu uiszczania przez zmotoryzowanych opłat za parkowanie.

Obecnie kara za nieuiszczenie biletu parkingowego wynosi w Tarnowie 50 zł. W praktyce jednak bywa różnie z wyegzekwowaniem tych opłat. Niektórzy kierowcy tłumaczą się naiwnie, że po prostu wiatr wywiał im wezwanie na Straż Miejską albo też, gdy wezwanie przyjdzie im do domu, też uchylają się od uiszczania opłaty.

Według dyrektora TZDM Stanisława Pyzdka, wprowadzenie przynajmniej na czas wakacji czterech oznakowanych parkingowych do płatnej strefy, poprawiłoby ściągalność opłat za parkowanie.

- Zwłaszcza, że jest to okres wakacji, gdy do Tarnowa przyjeżdża pewna grupa zmotoryzowanych turystów - powiedział dyrektor Pyzdek. - U naszych parkingowych można by natomiast kupić od razu bilet parkingowy, bez potrzeby biegania w tym celu do pobliskiego kiosku czy sklepu.

Przypomnijmy, że wpływy z opłat parkingowych pobieranych w płatnej strefie wpływają na konto tzw. środka specjalnego w budżecie TZDM. Drogowcy przeznaczają następnie te pieniądze na remonty tarnowskich ulic.

(Smol)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A