Dziś premiera
access_time 2004-06-05 07:02:48

Dzisiaj o godz. 18 tarnowski teatr wystawia sztukę "Zazdrość" Esthera Vilara, w reż. Grażyny Barszczewskiej. Tę wybitną warszawską aktorkę zobaczymy w roli Helen, natomiast postać Yany zagra Anna Lenczewska, aktorka tarnowskiej sceny , znana z ról w "Wieczorze kawalerskim , "Europie", "Targaniu jabłek". Wystąpi też Katarzyna Galica, aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, w roli Iris.

[[fotka1]] Sztuka Esther Vilar, sławnej powieściopisarki, autorki dramatów i esejów, wzbogaca repertuar tarnowskiej sceny o ekscytujący, współczesny dramat. Jest to historia trzech kobiet, które mieszkają w jednym z apartamentowców wielkiego miasta i w wyrafinowany sposób rywalizują o jednego mężczyznę. Dramat o miłości i zazdrości, o bólu zranionej dumie kobiet. "Zazdrość" łączy w sobie elementy komediowe , nawet farsowe, z poważną, czasami ironiczną refleksją na temat psychiki kobiet, ich tęsknot i ograniczeń wynikających z płci i wieku.

Prezentowana sztuka to zdaniem krytyków propozycja dla zainteresowanych współczesną dramaturgią , nowoczesnym teatrem, lekką formą przekazu mądrych refleksji o kobietach i mężczyznach, ich związkach i uczuciach. W maju seans prezentowany będzie 6,7,8,9,14,15,22 o godz. 18.

(kis)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A