"Krasnal" znowu w areszcie
access_time 2004-06-03 08:56:05

Tarnowska policja rozbiła kolejną grupę dilerów narkotykowych, która w środki odurzające zaopatrywała większość szkół ponadgimnazjalnych w mieście. Aresztowany został młody mężczyzna, który już w przeszłości karany był za podobne czyny.

-Chodzi o 23-letniego Jacka K., pseudonim "Krasnal", będącego szefem grupy - informuje Andrzej Sus, rzecznik tarnowskiej policji. - Ten nigdzie niepracujący człowiek był w przeszłości dwukrotnie skazany prawomocnym wyrokiem za obrót narkotykami. Teraz rozwinął własną siatkę zaopatrzeniowców, którzy specjalizowali się w dostarczaniu w tzw. pakietach, minimum 10-gramowych, marihuany i haszyszu.

Jak podaje policja, szef grupy w stosunku do jej członków stosował wydłużone formy płatności za towar, tzw. kredo. Jeśli napotykał na opory w wywiązywaniu się z należności finansowych, uciekał się do sprawdzonych metod: bicia i zastraszania.

"Krasnalowi" zarzuca się, że dopuścił się ponad 100 przypadków rozprowadzenia - w ramach szajki - pakietów narkotykowych; decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Wraz z nim, w ciągu 3 dni, zatrzymano 6 osób działających w kierowanej przezeń grupie, w tym jedną nieletnią. Cała grupa rozprowadziła co najmniej kilkaset działek narkotykowych w celu osiągnięcia korzyści materialnych. Dilerzy, z wyjątkiem nieletniego, zostali objęci dozorem policyjnym.

WiesŁaw Ziobro

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A