Koncertu zespołu CZUBAND – 14.05.04 r.
access_time 2004-05-07 09:11:59

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 14 maja o godz.20.00 do Piwnicy TCK na koncert tarnowskiego zespołu CZUBAND. Po kilkumiesięcznej przerwie znów zagrają w rodzinnym mieście. W repertuarze kilka niespodzianek (w tym wiele nowych utworów).

Historia zespołu:


[[fotka1]] Zespół powstaje tuż przed Przeglądem Młodych Talentów w 2002 r. w którym bierze udział zajmując drugie miejsce, oraz zdobywając nagrodę publiczności -  w postaci nagrania demo, w profesjonalnym studiu pod okiem Leszka Łuszcza z zespołu Siedem.


Do końca roku Czuband gra około dziesięciu koncertów i występuje na przeglądach. Powstaje coraz więcej utworów, większość tekstów pisze Jonasz Jasnorzewski, muzykę - Sławek Ramian. W lutym 2003 roku Czuband „wchodzi” do studia, gdzie pod okiem Piotra Smolenia i Pawła Mazura nagrywa 11 utworów (płyta ma nakład 170 egzemplarzy). Miesiąc wcześniej ma miejsce jeden z największych sukcesów zespołu: Czuband zdobywa główna nagrodę na ogólnopolskim przeglądzie młodych talentów „Partyrura”, który odbywa się w Krakowie 


W wakacje 2003 piosenka „We live in our world” zdobywa uznanie w uszach słuchaczy Radia Maks - utrzymuje się na liście przebojów ponad miesiąc zdobywając w pewnym momencie drugie miejsce! Czuband gra wiele koncertów min. na tarnowskim rynku, w amfiteatrze letnim czy w okolicznych miejscowościach takich jak Tuchów czy Chotowa.


We wrześniu rusza strona internetowa, stając się w krótkim czasie popularnym miejscem odwiedzin internatów www.czuband.muzyka.pl . W październiku większość członków zespołu wyjeżdża na studia do Krakowa i Rzeszowa  –  co jednak nie przeszkadza Czubandowi w dalszym rozwoju; co tydzień chłopcy spotykają się na kilkugodzinnych próbach, doskonaląc starsze utwory i komponując nowe. Rok 2004 rozpoczynają od mocnego uderzenia: koncertów w ramach WOŚP, najpierw w Tarnowie (będąc supportem min. Cool Kids of Death), następnie w Żabnie.


14 maja dobrej zabawy na pewno nie zabraknie, jak obiecuje zespół. Bilety w cenie 7 zł do nabycia w kasie TCK.


CZUBAND:


Sławek Ramian - wokal
Bartek Dembiński - wokal
Tomek Januszewski - gitara
Grzesiek Nosek - bass
Miłosz Mikrut - perkusja
Jonasz Jasnorzewski - tekściarz
Igor Lipiński - klawisze (luty - grudzień 2002)


 

Komentarze...