Spotkania z historią w Wierzchosławicach
access_time 2016-02-08 20:56:00
W Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach rusza cykl prelekcji pod nazwą "Spotkania z historią". Pierwsze spotkanie zaplanowano na piątek 26 lutego o godz. 18:00 w auli Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Data: Piątek, 26 lutego godz. 18:00
Cena: Wstęp wolny. Zapisy i szczegóły w recepcji Centrum Kultury oraz pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność odbioru bezpłatnych wejściówek.
Miejsce: Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach

Spotkania z historią - to cykl spotkań organizowanych co kwartał w Centrum Kultury w Wierzchosławicach. W założeniu ma popularyzować historię Gminy Wierzchosławice oraz losy jej mieszkańców. Organizatorzy liczą na to, że będzie to ciekawy, a przede wszystkim przystępny sposób na poznanie lokalnej historii. A na brak ważnych wydarzeń w przeszłości Gmina Wierzchosławice raczej nie może narzekać.

W trakcie pierwszego spotkania burzliwe dzieje dawnego Uniwersytetu Ludowego oraz drogę do powstania Centrum Kultury Wsi Polskiej przedstawi w swojej prelekcji kierownik Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach Janusz Skicki.

Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach swoimi początkami sięga 1937 roku. Zainicjowany przez działaczy ludowych, a wybudowany ze składek mieszkańców, miał być; jak pisano w akcie erekcyjnym – szkołą i kuźnia charakterów młodego pokolenia chłopskiego. Decyzja o jego powstaniu zrodziła się w bardzo trudnych dla naszego kraju latach. Na przestrzeni lat budynek zmieniał się, spełniając przez ten czas kilka różnorakich funkcji społecznych.

Wstęp wolny. Zapisy i szczegóły w recepcji Centrum Kultury oraz pod nr tel. 014 657 57 57. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność odbioru bezpłatnych wejściówek.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum W. Witosa.

Komentarze...