Piotr Głowacki gościem Łukasza Maciejewskiego (KONKURS)
access_time 2016-02-10 13:16:00
Charyzmatyczny, błyskotliwy, wybitnie utalentowany. Piotr Głowacki jest chyba najczęściej obsadzonym polskim aktorem filmowym. W ostatnich latach niemal nie schodzi z planu. Podziwialiśmy go między innymi w "80 milionach", "Hiszpance", "Anatomii zła", "Bogach" i "W ciemności". 12 lutego będzie gościem cyklu "Goście Łukasza Maciejewskiego".

Ilustracją spotkania będzie film "Planeta singli", czyli walentynkowa komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z mnóstwem niespodzianek, jakich nie było do tej pory w żadnym polskim filmie; skrojona według najlepszych światowych wzorców – pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń.

W rolach głównych zobaczymy: Macieja Stuhra jako uwielbianego przez miliony telewizyjnego showmana oraz Agnieszkę Więdłochę w roli ukrywającej swój seksapil nauczycielki muzyki. Tych dwoje zawrze ze sobą nietypową umowę, dzięki której cała Polska dowie się, czy prawdziwa miłość istnieje i gdzie (nie) należy jej szukać.

W doborowej obsadzie znaleźli się także Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Paweł Domagała, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz oraz Ewa Błaszczyk. W plejadzie internetowych randkowiczów nazwiska-niespodzianki, wśród nich m.in. lider Afromental Wojtek „Łozo” Łozowski.

Bohaterka „Planety Singli” Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju.

Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani.

Gatunek: komedia romantyczna
Produkcja: Polska 2015
Reżyseria: Mitja Okorn („Listy do M.”, serial „39 i pół”)
Scenariusz: Sam Akina, Jules Jones, Mitja Okorn, Łukasz Światowiec, Michał Chaciński
Producenci: Radosław Drabik, Michał Chaciński
Produkcja: Gigant Films

Obsada: Maciej Stuhr („Listy do M.2”, „Testosteron”, „Obława”), Agnieszka Więdłocha („Czas honoru”, „Syberiada polska”), Piotr Głowacki („Bogowie”, „Disco Polo”), Danuta Stenka („Bejbi blues”, „Katyń”, „Lejdis”, „Nigdy w życiu!”), Paweł Domagała („Dzień dobry, kocham cię!”, „Wkręceni”), Michał Czernecki („Miasto 44”, „Wojna polsko-ruska”), Katarzyna Bujakiewicz („Nie kłam, kochanie”, „Nigdy w życiu!”), Tomasz Karolak („Listy do M. 2”, „rodzinka.pl”, „Testosteron”), Weronika Książkiewicz (“Rozmowy nocą”), Ewa Błaszczyk („Nadzór”, „Bezmiar sprawiedliwości”).

PIOTR GŁOWACKI
Urodzony w 1980 roku w Toruniu. Aktor filmowy i teatralny. Studiował prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz aktorstwo w Studium Aktorskim przy Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Akademii Teatralnej w Warszawie i Studium Aktorskim TeRen Warszawa.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 2006-2008 aktor TR Warszawa, w latach 2008-2010 – aktor Teatru Starego w Krakowie. Laureat Jantara 2006 na Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie za najlepszą role męską w filmie „Oda do radości” w reż. Jana Komasy, Anny Kazejak i Macieja Migasa. Za tę samą kreację otrzymał Prix Tudor d’interprétation masculine (nagrodę Tudora za najlepszą rolę męską) podczas 12 Festiwalu Cinéma Tout Écran w Genewie.

Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przeznaczonej dla „młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością” (2006 i 2013). W 2007 roku czytelnicy Gazety Pomorskiej uznali go za Gwiazdę Jutra. W 2009 roku został nominowany do nagrody za najlepszą rolę męską w spektaklu teatru telewizji Golgota Wrocławska na 49. Festiwalu Telewizji w Monte Carlo (Festival de Télévision de Monte-Carlo).

W 2011 roku otrzymał Specjalnego Złotego Anioła na festiwalu Tofifest w Toruniu. W 2012 roku otrzymał „Złotą Karetę za wyjątkowe osiągnięcia kulturalne” przyznawaną corocznie przez dziennik „Nowości”. Za rolę w filmie „80 milionów” Waldemara Krzystka otrzymał nagrodę specjalną 26. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej oraz Złotego Szczeniaka za kreację drugoplanową na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu.

W 2013 roku zadebiutował jako reżyser w Teatrze Dramatycznym  im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu spektaklem „Dobre wiadomości”.

Wybrana filmografia:
2016 – „Maria Curie”, "Planeta Singli"
2015 – „Anatomia zła”
2015 – „Listy do M. 2”
2015 – „Disco Polo”
2015 – „Czerwony pająk”
2014 – „Hiszpanka”
2014 – „Bogowie”
2014 – „Sąsiady”
2013 – „Bilet na Księżyc”
2013 – „Być jak Kazimierz Deyna”
2012 – „Dziewczyna z szafy”
2012 – „Drogówka”
2011 – „W ciemności”
2011 – „80 milionów”
2011 – „1920. Bitwa Warszawska”
2011 – „Sala samobójców”
2009 – „Dom zły”
2005 – „Oda do radości”.

Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na projekcję filmu "Planeta Singli", która odbędzie się w piątek, 12 lutego o godz. 18 w Kinie Millenninium. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorem Piotrem Głowackim, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 11 lutego do godz. 11:00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Planeta Singli".

Komentarze...