X Jubileuszowy Turniej Sportowy Szkół im. Jana Pawła II
access_time 2016-02-25 08:20:00
Z udziałem 136 dziewcząt rozegrano finałowe zawody we współzawodnictwie sportowym szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji tarnowskiej o Puchar przechodni biskupa tarnowskiego. Tegoroczne zmagania poprzedzone turniejami półfinałowymi w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum toczyły się w halowej piłce nożnej.

Wszyscy uczestnicy i obserwatorzy byli pod wrażeniem dużych umiejętności technicznych i wielkiej woli walki, jaką zaprezentowały startujące dziewczęta.

Po raz kolejny Zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie miał zaszczyt gościć w progach szkoły Jego Ekscelencję ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, który jak zawsze niezawodnie odpowiada na zaproszenie i wręcza startującym zespołom i najlepszym zawodnikom nagrody, puchary i dyplomy za zwycięstwo.

W tegorocznej już dziesiątej jubileuszowej edycji współzawodnictwa sportowego we wręczaniu nagród księdzu biskupowi towarzyszyli Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, asystent kościelny Diecezjalnej Rodziny Szkół ks. Paweł Stabach, członkowie zarządu Diecezjalnej Rodziny Szkół: przewodnicząca Pani Halina Węgrzyn, Pani Halina Łaś, Pan Tomasz Wietecha oraz ks. Zdzisław Gniewek, Pani Małgorzata Mróz i Pan Robert Wadycki.

Swoje umiejętności zaprezentowali także uczniowie należący do zespołu tanecznego „Balans” prowadzonego przez Panią Ritę Pasiecznik, którzy wystąpili podczas oficjalnego rozpoczęcia i zakończenia turnieju.

Wyniki X współzawodnictwa sportowego szkół noszących imię Jana Pawła II z Diecezji Tarnowskiej o puchar przechodni biskupa tarnowskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt:

Szkoła Podstawowa:

1 miejsce SP Staszkówka

2 miejsce SP Gnojnik

3 miejsce SP nr 7 Bochnia

4 miejsce SP nr1 Skrzyszów

Gimnazjum:

1 miejsce Skrzyszów

2 miejsce Radomyśl Wielki

3 miejsce Łososina Dolna

4 miejsce Korzenna

Szkoły Ponadgimnazjalne:

1 miejsce ZSLiT Wojnicz

2 miejsce ZSOiZ Gromnik

3 miejsce ZSTiO Limanowa

4 miejsce ZSP Krynica

Królowa strzelczyń:

SP -  Jolanta Gąsior - Staszkówka

Gimnazjum -Wiktoria Wolak - Radomyśl Wielki

Ponadgimnazjalne -  Wiktoria Wieczorek - Wojnicz

Najlepsza zawodniczka:

SP -  Weronika Kos - Gnojnik

Gimnazjum -Gabriela Krawczyk - Skrzyszów

Ponadgimnazjalne -  Kinga Wikar - Limanowa

Najlepsza bramkarka:

SP -  Karolina Smołkowicz - Staszkówka

Gimnazjum -Monika Serafin- Łososina

Ponadgimnazjalne -  Aleksandra Wolsza - Gromnik

Komentarze...