Już dziś spotkanie z twórcami "Historii Roja"
access_time 2016-03-17 15:42:00
Filmowcy przyjadą do Tarnowa na zaproszenie Kina Marzenie i organizatorów Festiwalu Niepodległości. Spotkanie z nimi to wyjątkowa okazja do rozmowy m.in. z Jerzym Zalewskim, reżyserem tej pierwszej polskiej fabuły o Żołnierzach Wyklętych oraz menadżerką produkcji Magdaleną Lenart, koordynatorką społecznej akcji "Ratujemy Roja".

Program wizyty filmowców rozpocznie w czwartek o godzinie 11:00 specjalny (poza repertuarem) pokaz filmu w kinie „Marzenie”. Bilety na tę specjalną projekcję  można nabyć w kasie kina. Po seansie odbędzie się krótkie spotkanie autorskie  twórców „Historii Roja” z widzami, głównie młodymi.

O godzinie 17:00 organizatorzy zapraszają natomiast na dłuższe spotkanie z twórcami obrazu, którzy przez 6 lat walczyli o możliwość jego pokazania, w ramach tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej, do auli starostwa powiatowego przy ul. Narutowicza 38. Spotkanie rozpocznie półgodzinny seans - niespodzianka. Wstęp na popołudniowe spotkanie jest wolny.

"Historię Roja" można do dziś oglądać w obu tarnowskich kinach.

Reżyserem jest Jerzy Zalewski - autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego – i innych Żołnierzy Wyklętych.

W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie Krzysztof Zalewski-Brejdygant – utalentowany muzyk i wokalista.

Komentarze...