Wieczór z poezją w Wierzchosławicach
access_time 2016-03-21 08:00:00
Dziś o godz. 18.00 Gminne Centrum Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach zapraszają do auli Centrum Kultury Wsi Polskiej na wieczór z poezją. 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999 roku.

Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Osoby, które skorzystają z zaproszenia i zjawia się w Centrum Kultury w Wierzchosławicach będą mogły wysłuchać wierszy Wojciecha Wencla w interpretacji aktorki Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie - Matyldy Baczyńskiej.

Wojciech Wencel to polski poeta, felietonista, eseista i krytyk literacki. W 2011 otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza za tom poezji „De profundis”. W 2014 jego „Oda na dzień św. Cecylii” zajęła czwarte miejsce w plebiscycie Programu Drugiego Polskiego Radia „25 książek na 25-lecie”. Słuchacze radiowej Dwójki uznali ją za najważniejszy tom poezji napisany w języku polskim w ostatnim ćwierćwieczu.

Swoje wiersze publikował m.in. w „Brulionie”, „Zeszytach Literackich” i „Tygodniku Powszechnym”. Oprawę muzyczną wieczoru zapewni duet smyczkowy w skład którego wejdą znane tarnowskie instrumentalistki: Anna Podkościelny Cyz oraz Angelina Kierońska. Wstęp wolny.

Liczba miejsc jest ograniczona, rezerwacja bezpłatnych wejściówek telefonicznie pod numerem 14 657 57 57.
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A