Tarnów pamięta. Rocznica zbrodni katyńskiej
access_time 2016-04-08 10:05:00
Patriotyczne spotkanie poświęcone pamięci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu odbędzie się 10 i 13 kwietnia. Obchody odbędą się pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz w Alei Dębów Katyńskich.

Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, po mszy, która rozpocznie się o godzinie 12.00 w kościele księży Filipinów, zaplanowano uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Z kolei w środę, 13 kwietnia po mszy o godzinie 11, w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza przedstawiciele urzędu miasta, Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich i młodzież tarnowskich szkół spotkają się na terenie Alei Dębów Katyńskich.

Tarnów pamięta o losie polskich jeńców straconych przed laty przez sowietów. Przypomnijmy, że w 2009 roku, w ramach 69. rocznicy obchodów zbrodni katyńskiej została uroczyście oddana „Aleja Dębów Katyńskich”. Była to część ogólnopolskiego projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia”, który ma upamiętniać pomordowanych oficerów. Każdy dąb poświęcony jest jednej osobie – ofierze zbrodni NKWD. Uroczystości współorganizowane są przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia koło w Tarnowie i przy udziale tarnowskich szkół.

Komentarze...