Miasto wygrywa w sądzie batalię o kamienicę przy Wałowej
access_time 2016-04-12 08:00:00
Miasto nie będzie musiało zwracać spadkobiercom pierwotnych właścicieli budynku zlokalizowanego przy ul. Brodzińskiego 1 i Wałowej 24. Wcześniejszą decyzję Sądu Rejonowego potwierdził Sąd Okręgowy w Tarnowie - informuje tarnowski magistrat.

Członkowie rodziny Spiro vel Spira zakwestionowali zapadłe w ubiegłym roku orzeczenie Sądu Rejonowego w sprawie tego budynku. Apelację oddalił jednak Sąd Okręgowy. Jak mówi mecenas Grzegorz Szczerba, reprezentujący w sądzie Gminę Miasta Tarnowa, mimo że korzystne dla miasta orzeczenie formalnie jest prawomocne, to jednak w sprawie możliwe jest jeszcze złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Sprawa budynku trafiła do sądu w związku z wnioskiem członków rodziny Spiro vel Spira, będących spadkobiercami właścicieli, do których nieruchomość ta należała przed wojną. W efekcie w roku 2011 uchylono postanowienie Sądu Powiatowego w Tarnowie z 1963 roku, na podstawie którego Skarb Państwa uważał się za właściciela budynku przy ul. Brodzińskiego 1 i Wałowej 24.

Kamienica u zbiegu dwóch tarnowskich ulic warta jest blisko 1,3 mln zł.

Komentarze...