Wystawy interaktywne: Play the music, Poczuj sztukę w CSM
access_time 2016-04-15 08:00:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na dwie wystawy interaktywne: wystawę z dziedziny dźwięku i muzyki: „Play the music” oraz sensoryczną wystawę edukacyjną „Poczuj sztukę”.

 Pierwsza z nich liczy 14 eksponatów, przy pomocy których widz może: zobaczyć jak przebiega transmisja i przetwarzanie dźwięku w uchu, jak działa mikrofon, jak zbudowany jest głośnik, sprawdzić swoje poczucie rytmu, posłuchać niekończących się iluzji dźwięków, zagrać stopami na pianinie lub na niewidzialnej harfie, na której podczas koncertów grał Jean Michael Jarre.

Druga wystawa sensoryczna przygotowana z myślą o integracji osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych. Prosta zasada działania oparta na doświadczaniu sztuki poprzez dotyk zachęca do samodzielnych eksperymentów i ćwiczeń polegających na rozpoznawaniu kształtów i odbieraniu różnych bodźców zewnętrznych. Multimedialną przestrzeń tworzy 8 interaktywnych eksponatów zaawansowanych technologicznie. Każdy eksponat wprowadza w inny świat doznań: Zobacz niewidzialne, Muśnij wiatr, Dotknij dźwięku, Przepisz, Powąchaj kolor, Poczuj cień, Wsłuchaj się w ruch, Gra interaktywna.

Wystawy mają charakter edukacyjny, a jednocześnie uczą i bawią, ćwiczą pamięć i koncentrację.

Bilety: grupowe/dziecko - 5 zł, dziecko + rodzic - 8 zł, rodzina 10 zł / Sala Antresola (bilet obejmuje dwie wystawy)

Godziny zwiedzania:
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 20:00
SOBOTA, NIEDZIELA: 15:00 - 20:00

Komentarze...