Strażacy z Koszyc znów podzielili się krwią
access_time 2016-04-13 08:00:00
Już dziewiąty raz strażacy z OSP Koszyce Małe zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi. Tego rodzaju akcje ochotnicy organizują wraz z Klubem HDK przy OSP Zakrzów od 2008r. Miejscem poboru krwi tym razem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych.

W tegorocznej akcji wzięli również udział uczniowie, którzy tworzyli Patrol Medyczny. Zadaniem małych ratowników były pokazy oraz lekcje udzielania pierwszej pomocy dla uczestników akcji oraz osób, które odwiedziły miejscową szkołę. Patrolowi Medycznemu towarzyszyli również starsi koledzy z MDP oraz strażacy z uprawnieniami Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Należy podkreślić duży wkład nauczycieli oraz uczniów którzy zadbali wystrój szkoły wystawiając prace plastyczne o tematyce krwiodawstwa.

Była to również okazja do spotkania strażaków z Łękawki, Koszyc Wielkich oraz z terenu gminy Wojnicz, jak również wielu mieszkańców i gości, którzy doskonale rozumieją potrzebę dzielenia się tym co najcenniejsze. To dobrze, że w Koszycach te akcje organizowane są zwykle wiosną, bo przesłanie akcji jest wymowne : Wiosna Budzi Się Do Życia. Członkowie OSP starają się robić wszystko, aby budzić również świadomość i serca tych, którzy mogliby pomagać innym oddając swoją krew.

W sumie krew oddało 32 osoby, co dało ok.14 litrów krwi.

Serdeczne podziękowania strażacy kierują pod adresem Pani Jadwigi Siembab za udostępnienie pomieszczeń szkoły, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wszystkim krwiodawcom, którzy wzięli udział w tegorocznej zbiórce krwi.

Komentarze...