Bandrowskiego i Goldhammera do remontu
access_time 2016-05-17 08:00:00
W najbliższych tygodniach ruszą prace związane z modernizacją ulicy Bandrowskiego i Goldhammera. W przypadku tej pierwszej remontem objęty zostanie przeszło 140-metrowy odcinek od ul. Krakowskiej do ul. Narutowicza. Ta druga z kolei zostanie przebudowana od ul. Mickiewicza do ul. Ks. Sitki - informuje tarnowski magistrat.

Inwestycja na ul. Bandrowskiego polegać będzie na remoncie nawierzchni z kostki granitowej wraz z podbudową. W rejonie tym dodatkowo powstanie 31 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. W ramach modernizacji ulicy przewidziano również budowę kolektora kanalizacji opadowej łączącego wykonaną kanalizację ul. Krakowskiej z zaprojektowanym kolektorem opadowym ul. Bandrowskiego. Termin zakończenia prac zaplanowano w połowie września.

Ponadto remontem objęta zostanie ul. Goldhammera. Tam z kolei planowane jest położenie nowej nawierzchni drogi, zatoki autobusowej, miejsc parkingowych i zjazdów. Wybudowany ma również zostać chodnik dla pieszych. Wykonawca dostarczy oraz zamontuje także wiatę autobusową. Ulica powinna być gotowa pod koniec września.

Dodatkowo przy ul. Krupniczej powstanie 30 nowych miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie z elementów betonowych. Wykonawca przebuduje również sieć wodociągową, a także wybuduje sieć kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, wpustami deszczowymi, studniami systemowymi i zbiornikiem retencyjnym. Prace w tym rejonie już się rozpoczęły i potrwają około cztery miesiące.

Komentarze...