Tarnowscy studenci przejęli klucze do bram miasta
access_time 2016-05-13 08:59:00
Ruszyła X jubileuszowa edycja Tarnowskich Juwenaliów organizowana w tym roku wspólnie przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Tarnów. Symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta odbyło się wczoraj tj. 12 maja 2016 w tarnowskim Teatrze Solskiego .

Swoją obecnością zaszczycili: Roman Ciepiela, Prezydent Miasta Tarnowa; dr hab. inż Jadwiga Laska Rektor PWSZ, prorektorzy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, a także Wydziału Kultury. Nie mogło również zabraknąć sponsorów, którzy bardzo zaangażowali się w organizację imprezy. - Czeka nas wspaniała zabawa. Organizatorzy zamówili piękną pogodę, więc będzie można się tutaj dobrze zabawić i tego studentom serdecznie życzę - życzył Prezydent Roman Ciepiela, gdy składał klucz na ręce Kamila Spędzi, przedstawiciela studenckiej, tarnowskiej społeczności.

Juwenalia to dla studentów chwila oddechu przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną, dla pozostałych uczestników mogą stanowić dawkę relaksu i czas spotkań z najbliższymi. Juwenalia to czas na studencką zabawę! To także wiele miesięcy przygotowań, aby święto żaków odbyło się w jak najlepszym wydaniu. - Gdyby nie ogromne wsparcie ze strony władz PWSZ, włodarzy Miasta Tarnowa oraz Przedstawicieli Województwa Małopolskiego, nie moglibyśmy Was zaprosić na tak atrakcyjne koncerty. To dzięki życzliwości i wsparciu tych instytucji już w najbliższą niedzielę będziemy się bawić w rytm, aż 3 gatunków muzycznych. W imieniu wszystkich studentów serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i współpracę przy organizacji Juwenaliów Tarnowskich 2016! - mówili organizatorzy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na kabaretowy akcent i sporą dawkę śmiechu. W ramach VI Juwenaliowego Przedwieczoru Kabaretowego na scenie zaprezentował się Kabaret Comedy Menshow, członkowie grupy zabrali widzów do świata pełnego absurdu i dobrego humoru. Comedy Menshow to międzypokoleniowa, polska grupa kabaretowa. Kolejne, juwenaliowe dni odbędą się pod znakiem zdrowej studenckiej rywalizacji, promocji bezpieczeństwa w ramach ProDriver Show, a na zakończenie, czyli już w najbliższą niedzielę wielki koncert główny. Zagrają Foxhill, Fingers, Lajt/Tafel, Sobota, Kamil Bednarek oraz Tomek Niecik. Nie zabraknie również Pikniku Studenckiego oraz atrakcji dla małych i dużych. Bilety na imprezę plenerową można zakupić w przedsprzedaży w sieci sklepów Al.Capone (10 zł), a także w dniu koncertu w kasie (15 zł).

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich imprez i wydarzeń w ramach Juwenaliów Tarnowskich 2016 dostępne są na stronie www.juwenaliatarnowskie.pl oraz w mediach społecznościowych pod specjalnym hasztagiem #juwenaliatarnowskie.

Komentarze...