Remont przedszkola kosztował niemal półtora miliona. Ale jest efekt
access_time 2016-05-23 08:00:00
Niemal półtora miliona złotych kosztowała kompleksowa modernizacja przedszkola nr 19 w Tarnowie. Placówka jest teraz nie tylko ładna, ale i ekologiczna.

W placówce przy ul. Paderewskiego, symbolicznie zakończono remont. Wydarzenie uświetnił występ przedszkolaków, którzy zaprezentowali bajkę pt. „Tadek Niejadek”. Nie zabrakło tańców oraz koncertu wokalnego w wykonaniu najmłodszych.

W ramach termomodernizacji przedszkola docieplono ściany oraz stropodach budynku i zamontowano 12 kolektorów słonecznych. Jednym z założeń inwestycji było obniżenie kosztów eksploatacji budynku, dlatego też obiekt wzbogacił się o nową instalację centralnego ogrzewania, a także oświetlenie LED. Wykonano podjazd dla niepełnosprawnych. Wyremontowano nawierzchnię chodników i miejsc postojowych. Wymieniono kominy wentylacyjne, stolarkę okienną oraz drzwiową. Wszystkie pomieszczenia zyskały nowy kolor.

- Przeprowadzony remont generalny znacznie wpłynął na poprawę estetyki placówki, czego dowodem są liczne pozytywne opinie rodziców, kierowane do dyrekcji i pracowników, a także radość naszych przedszkolaków – mówi Anna Stachura, dyrektor placówki.

Dodajmy, że inwestycja rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku i była realizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej”.

Komentarze...