Długi weekend w mieście
access_time 2016-08-12 13:59:00
Muzycznie, patriotycznie, ale i sportowo zapowiada się nadchodzący weekend w Tarnowie.

Piątek

Długi weekend rozpocznie spotkanie ze sztuką ulicy. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu na ul. Wałowej nie zabraknie żywych rzeźb, które zaskarbiły sobie sympatie przechodniów, a przy których będzie można wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Mieszkańcy mogą także liczyć na dużą dawkę muzyki „na żywo” i porcję dobrego humoru. Wałowa Str. Art. startuje o 14.00.

Dla lubiących gry logiczne i intelektualną rozrywkę przygotowano warsztaty brydżowe. Uczestników zajęć w tajniki gry wprowadzi sam Krzysztof Ziewacz. Początek zajęć w amfiteatrze o 16.00.

Z kolei o godz. 20.00 w piwnicach TCK będzie można poczuć wyjątkowy klimat bluesa. O dobre brzmienie, odpowiednie rytmy i samopoczucie widzów zadbają: Ida Zalewska i Kuba Płużek.

Sobota

Pierwszy mecz rundy jesiennej na Stadionie Miejskim piłkarze tarnowskiej Unii rozegrają 13 sierpnia. Podopieczni Daniela Bartkowskiego zmierzą się z beniaminkiem – zespołem Podlasia Biała Podlaska. Początek spotkania o godz. 17.00.

W Sali Lustrzanej o godz. 18.00 swoje muzyczne zdolności zaprezentują uczestnicy fortepianowego I Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Mistrzowskiego, którzy w ostatnim tygodniu doskonalili swój warsztat pod okiem wirtuozów fortepianu, m.in. Krystiana Tkaczewskiego. W trakcie koncertu usłyszymy m.in. utwory J.S. Bacha, F. Chopina, R. Schumanna, F. Busoniego i S. Rachmaninowa.

Kolejne letnie spotkanie z bluesem upłynie pod znakiem utworów wykonanych przez Makar & The Children Of The Corn oraz Cheap Tobbacco. Pierwsze bluesowe dźwięki zabrzmią na tarnowskim Rynku o godz. 19.00.

Niedziela

O godz. 17.00 zaplanowano kolejne letnie spotkanie z klasyką. Tym razem z uwagi na niezbyt optymistyczne prognozy pogody koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej. Goście będą mogli usłyszeć utwory w wykonaniu Chilla Quartet, żeńskiego kwartetu smyczkowego, który tworzą absolwentki Akademii Muzycznych we Wrocławiu i Katowicach.

Również w niedzielę odbędzie się druga odsłona cyklu koncertów „W blasku katedry”. Tym razem w Bazylice Katedralnej wystąpi organista miejscowej parafii Sławomir Barszcz. Początek koncertu o godzinie 17:30.

Tradycyjnie już o godz. 19.00 tarnowski amfiteatr opanują rytmy muzyki tanecznej. Do udziału w letniej potańcówce zachęcamy wszystkich bez względu na wiek. Dobra zabawa gwarantowana!

Poniedziałek

Z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej w mieście zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających „Cud nad Wisłą”. Obchody rocznicowe rozpoczną się od uroczystości pod pomnikiem Wincentego Witosa o godz. 10:30. Następnie w samo południe odbędzie się msza św. w tarnowskiej katedrze i złożenie wieńców pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Wieczorem o godz. 18 w Parku Strzeleckim wystąpi Filharmonia Dziecięca z Szentegyházy na Węgrzech.

Na zakończenie długiego weekendu żużlowcy Unii Tarnów podejmą na Stadionie Miejskim zespół z Rybnika. Do grona „Jaskółek” powróci Leon Madsen, który pauzował za czerwoną kartkę. Początek spotkania o godz. 19.30.

Komentarze...