Będzie cieplej …w domach
access_time 2016-09-21 12:39:00
Od dziś, 21 września, tarnowianie mogą korzystać z centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie uruchamia gotowość dostaw ciepła systemowego dla potrzeb centralnego ogrzewania budynków ze względu na znaczne obniżenie temperatur zewnętrznych w ostatnim czasie.

W ciągu ostatnich trzech dni termometry o godzinie 19: 00 wskazywały poniżej 15°C, a prognozy pogody w najbliższym czasie nie przewidują ocieplenia. Oznacza to, że zostały spełnione warunki uruchomienia dostaw ciepła w jesiennym okresie przejściowym.

W okresie gotowości rozpoczęcie i przerwanie ogrzewania odbywa się samoczynnie poprzez urządzenia służące do automatycznej regulacji dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania i wentylacji obiektów. O ile odbiorca nie określił inaczej, rozpoczęcie ogrzewania rozpoczyna się, gdy wartość temperatury zewnętrznej jest niższa lub równa +15°C, a przerwanie ogrzewania, gdy wzrośnie powyżej tej wartości.

Jak podkreślają przedstawiciele spółki, dostawy ciepła nie zostaną uruchomione do tych obiektów, których właściciele lub zarządcy złożyli deklaracje o uruchomienie dostaw ciepła na pisemne wnioski. Włączenie ogrzewania w tych budynkach nastąpi wyłącznie po złożeniu w MPEC Tarnów pisemnej dyspozycji.

Komentarze...