Policja zatrzymała uciekiniera z poprawczaka
access_time 2016-09-27 08:20:00
Symulując chorobę wymusił na wychowawcach wyjazd na SOR Szpitala Św. Łukasza w Tarnowie. Będąc już w szpitalu wykorzystał pierwszą nadarzającą się okazję i uciekł. Kilka godzin później został zatrzymany przez patrol mundurowy Policji. O dalszym losie 18-latka zadecyduje Sąd, który może dodatkowo orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 21 września br. godzinach wieczornych jeden z wychowawców Zakładu Poprawczego w Tarnowie powiadomił dyżurnego komendy Policji o samouwolnieniu jednego z wychowanków. Do ucieczki doszło podczas wizyty w oddziale SOR Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie przy ul. Lwowskiej. Osiemnastolatek symulując chorobę wymusił na wychowawcach wyjazd do szpitala, gdzie przy pierwszej nadarzającej się okazji uciekł. Dyżurny Policji skierował w rejon szpitala patrole policyjne celem podjęcia poszukiwań zbiega. Kilka godzin po zgłoszeniu funkcjonariusze patrolu mundurowego z Tarnowa w miejscowości Ładna w pobliżu stacji paliw Grosar zauważyli uciekiniera. Młody mężczyzna został zatrzymany i przekazany wychowawcom Zakładu Poprawczego w Tarnowie.

W związku z samouwolnieniem 18-latek musi liczyć się z dodatkową karą jaką może zastosować Sąd. W tym przypadku za naruszenie artykułu 242 kk może dodatkowo zostać orzeczona kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...