Najpierw projekt, później rozbudowa
access_time 2016-10-04 15:05:00
Niemal 16 milionów złotych – tyle kosztować będzie przebudowa ul. Lwowskiej. W pierwszym etapie modernizacją objęty zostanie odcinek za wiaduktem kolejowym do skrzyżowania ze szpitalem im. św. Łukasza. Umowa w tej sprawie została już podpisana.

Inwestycja realizowana będzie metodą „projektuj i buduj”. Oznacza to, że ta sama firma wykona zarówno dokumentację techniczną, jak i przystąpi do robót budowlanych. Prace projektowe potrwają około ośmiu miesięcy. Roboty budowlane powinny ruszyć na późną wiosną lub latem 2017 r.

W ramach rozbudowy  powstanie jezdnia o dwóch  pasach w każdym kierunku ruchu. Przebudowane zostanie także rondo na ul. Okrężnej. Pojawią się też chodniki i ścieżki rowerowe. Dodatkowo po stronie północnej założono budowę parkingu o pojemności około 150 miejsc oraz mniejszy parking na około 30 samochodów po stronie południowej. Wykonawca wybuduje także m.in. bardzo potrzebną kanalizację deszczową, oświetlenie i kanał technologiczny.

W trakcie rozbudowy wszystkich podróżujących będą czekać utrudnienia. Miasto nie przewiduje jednak całkowitego zamknięcia drogi. Modernizacja ulicy ma m.in. pomóc rozładować ruch, zapewnić bezpieczny i szybki transport pacjentów do szpitala, a także wygodny dojazd do firm.

Dodajmy, że ulica Lwowska należy dziś do najbardziej obciążonych w mieście. Średnio na dobę na odcinku od wiaduktu do ronda przejeżdża blisko 31 tys. samochodów, a na odcinku od ronda do szpitala ponad 25 tysięcy samochodów.

Nową drogą będzie można podróżować na jesieni 2018 r.

Komentarze...