Bezpłatny kurs - jak pomóc alergikom w stanie zagrożenia życia
access_time 2016-10-07 08:00:00
Wstrząs anafilaktyczny, czyli bardzo groźną reakcję alergiczną często kojarzymy z osobami uczulonymi np. na jad owadów. Tymczasem może on pojawić się po zjedzeniu niektórych produktów takich jak orzechy czy ryby.

Szkoła dla chorych na Astmę i inne Choroby Alergiczne” to propozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jak walczyć z chorobą, unikać ataków i w jaki sposób można pomóc osobie dotkniętej atakiem.

Już w najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach na ten temat. - Zapraszamy na spotkanie także rodziny chorych, ich przyjaciół – mówi lekarz alergolog Małgorzata Żurowska Gębala z CenterMed.

Zajęcia poprowadzi znany krakowski specjalista, dr Łukasz Gasper.  Dla uczestników przygotowany będzie drobny poczęstunek.

Warsztaty odbędą się w sobotę 8 października o 10:00 w CenterMed przy ul. Słonecznej 32 w Tarnowie. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji.

Kurs przygotowany jest wspólnie z Polskim Towarzystwa Alergologicznym. „Szkoła dla Chorych na Astmę i inne Choroby Alergiczne” działa od ponad 10 lat przy CenterMed i jest filią krakowskiej szkoły. Uczestnictwo w zajęciach szkoły i materiały dydaktyczne są bezpłatne dzięki m.in. dotacji z Urzędu Miasta Tarnowa.

Komentarze...