Wraca Akademia Filmowa TCK
access_time 2016-10-27 08:00:00
Z tej wiadomości ucieszą się miłośnicy kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o tej sztuce. Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na cykl spotkań z twórcami filmu.

- Przed kilku laty Tarnowskie Centrum Kultury realizowało z dużym powodzeniem projekt Akademii Filmowej na comiesięcznych sobotnich spotkaniach przybliżaliśmy państwu historię filmu. Jedna z części Akademii poświęcona była filmowi polskiemu i jego twórcom. Tej jesieni chcielibyśmy powrócić do opowieści o polskim filmie tym razem zapraszając Państwa w sobotnie przedpołudnia do kina Marzenie na 5 spotkań z wybranymi z bieżącej produkcji polskimi filmami i ich twórcami - mówi Anna Grygiel z TCK.

Najczęściej film kojarzony jest z reżyserem czy aktorami i w oczywisty dla wszystkich sposób są oni najbardziej oczekiwaną i reprezentatywną dla niego grupą twórców. W naszym projekcie pragniemy jednak zwrócić uwagę na pozostałych nieodzownych do powstania filmu twórców, ludzi bez których obraz filmowy nigdy by nie powstał.

Montażysta, reżyser dźwięku, scenograf, kostiumolog to osoby których umiejętności i praca nadają filmowi kształt i wyraz artystyczny. Gośćmi po projekcjach będą reprezentanci tych właśnie profesji artystycznych. Spotkania które poprowadzą dziennikarze i krytycy filmowi, twórcy opowiedzą o swojej pracy nad filmem i o swoim zawodzie, niejednokrotnie będącym również ich pasją.

Akademię Filmową, rozpocznie 29 października, o godz. 11.00 projekcja filmu Jerzego Skolimowskiego „11 minut”.

Obraz ten będzie przykładem do poznania zawodu montażysty filmowego. Gościem Jerzego Armaty będzie wybitna polska montażystka Agnieszka Glińska, która za ten właśnie film otrzymała wiele nagród w tym Nagrodę za najlepszy montaż na Festiwalu Filmów w Gdyni oraz Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej - Orły 2015.

W listopadzie zaprezentujemy dwa kolejne ciekawe zawody filmowe do których wyświetlimy filmy. Projekt Akademii Filmowej realizowany i finansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.

1 spotkanie Akademii Filmowej – ZAWÓD MONTAŻYSTA FILMOWY:

29 października br. godz. 11.00 projekcja filmu Jerzego Skolimowskiego „11 minut”

Po projekcji spotkanie z Agnieszką Glińską, prowadzenie J. Armata

Bilety w cenie 10 zł (Kino Marzenie, ul. Staszica 4)

 

Komentarze...