V LO zdobyło Informatyczny Puchar Beskidów
access_time 2017-03-13 13:30:00
Reprezentujący V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie zespół projektu Permeation-Przenikanie zdobył pierwsze miejsce w II Informatycznym Pucharze Beskidów w kategorii projekt podczas konkursu, który odbył się 4 marca 2017. Organizatorem tych jedynych w skali ogólnopolskiej prestiżowych zawodów był Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

Przedstawiciele tarnowskiej szkoły zmierzyli się w kategorii m.in. z twórcami samobieżnego robota, elektronicznego modelu układu słonecznego, cyfrowego systemu do spradzania obecności, opartego na układzie Arduino interaktywnego kalendarza oraz pochylni Newtona wyposażonej w czujniki elektroniczne. Nagrodą w zawodach był m.in. przelot szybowcem nad Bielsko-Białą (do realizacji w maju 2017), tablet dla szkoły oraz sam wspaniały Puchar.

Zwycięska drużyna w składzie Patrycja Chwałek, Kasia Nowak, Agnieszka Zbylut, Szymon Kieroński i Kamil Ulanecki zaprezentowała elementy informatyczne projektu Przenikanie, nad którym uczniowie pracowali przez cały zeszły rok pod kierunkiem mgr Marcina Zaroda, nauczyciela języka angielskiego. Szymon przedstawił stworzoną przez siebie aplikację mobilną do projektu, Katarzyna opowiadała o prowadzonej przez siebie stronie internetowej i fanpage projektu, Agnieszka opowiadała o pracach nad cyfrową obróbka zdjęć, Patrycja o międzynarodowej współpracy z wykorzystaniem Google Dysku, a Kamil o kanale youtubowym projektu i tworzeniu napisów do filmików ze wspomnieniami  mieszkańców Tarnowa narodowości żydowskiej, którzy mieszkali w naszym mieście podczas II wojny światowej i przed nią. 

Przypomnijmy, że projekt Permeation-Przenikanie powstał we współpracy z Tarnowskim Centrum Kultury oraz szkołą Harel High School z Izraela. Opiekunami byli Mira Shweky, Marcin Zaród i Tomasz Kapturkiewicz. Wystawa w ramach projektu prezentowana była przez cztery miesiące w tarnowskim TCK, gdzie była najpopularniejszą wystawą w 2016 roku, a następnie gościła w Izraelu, gdzie w listopadzie 2016 roku uczniowie z Tarnowa uczestniczyli w jej wernisażu.
 

Komentarze...