Pijany kursant nauki jazdy
access_time 2017-03-15 09:00:00
Kursant został zatrzymany podczas kontroli trzeźwości na drodze wojewódzkiej W977. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata oraz grzywna w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Nietypowe zdarzenie tarnowscy policjanci odnotowali 10 marca 2017 roku w godzinach porannych. W Tarnowcu patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie na drodze wojewódzkiej W977 sprawdzał trzeźwość kierowców. Wśród kontrolowanych pojazdów znajdował się również samochód nauki jazdy jednego z podtarnowskich ośrodków szkolenia kierowców. Kursant prowadzący samochód w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Instruktor był trzeźwy. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu policji. 28-latek za jazdę pod wpływem alkoholu usłyszał zarzut określony w art. 178A par. 1 kodeksu karnego.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata oraz grzywna w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A