Wznowienie prac remontowych drogi DW 973 na odcinku Żabno - Tarnów
access_time 2017-03-28 08:52:00
Z dniem 30 marca Skanska wznowi prace . „Rozbudowa DW 973 Borusowa – Tarnów; odc. Tarnów – Żabno” na odcinku od granic miejscowości Łęg Tarnowski/Tarnów do Niedomice/Żabno rondo.

Prace będą realizowane w trzech etapach:

  • I etap – Łęg Tarnowski – Tarnów (do ul. Pawęzowskiej). Tu prace rozpoczną się 30.03 i potrwają do końca lipca br.
  • II etap – Łęg Tarnowski, od ul. Długiej do ul. Św. Floriana. Tutaj prace rozpoczniemy z końcem czerwca i potrwają one do końca lipca.
  • III etap – Ilkowice/Niedomice – Niedomice/Żabno rondo - prace będą prowadzone na odcinkach realizowanych w ubiegłym roku w terminie kwiecień – lipiec.

Prace będą polegały na ułożeniu nowej nawierzchni jezdni wraz z jej poszerzeniem oraz przepusty. Całość będzie realizowana w technologii połówkowej, co ograniczy przepustowość drogi. W związku z powyższym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Pojawi się wahadło sterowane ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Pierwsze utrudnienia dla kierowców, związane z realizacją I etapu prac, pojawią się w tym tygodniu. I tak do 18 kwietnia ruch wahadłowy prowadzony będzie od godzin porannych do około godziny 18.00. Wieczorem i w nocy nie będzie wahadła.

W dniach 18-29 kwietnia planujemy układanie masy co będzie się wiązało z połówkowym zamknięciem drogi. W tym czasie ruch wahadłowy będzie obowiązywał stale. O kolejnych zmianach i realizacji kolejnych etapów będziemy informować na bieżąco.

Już teraz prosimy o uwagę i szczególną ostrożność w miejscu prowadzonych prac.

Przypomnijmy, że dzięki inwestycji podróż z Tarnowa w stronę Buska-Zdroju będzie szybsza, bardziej komfortowa i przede wszystkim bezpieczniejsza.

Zadanie jest realizowane w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, a wartość kontraktu to blisko 17,5 mln zł brutto. Prace zakończą się w sierpniu 2018 roku.

Komentarze...