Nagrody dla najlepszych inwestorów rozdane
access_time 2017-04-28 06:09:00
Podczas jubileuszowego, 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie przyznano tradycyjnie nagrody: Inwestor Roku i Inwestycja Roku. Pierwsza z nich trafiła do spółki Work Service, firmy pomagającej rocznie znaleźć pracę 300 tys. Polaków. Z kolei laureatem drugiej nagrody została firma bioinformatyczna Ardigen, której celem jest poszukiwanie rozwiązań zwalczających raka.

Kapituła konkursowa uznała, że na tytuł najlepszej inwestycji zasłużyła firma Ardigen, spółka założona w 2015 roku, specjalizująca się w rozwiązaniach bioinformatycznych. – Strategicznym kierunkiem rozwoju firmy jest tworzenie i wprowadzanie na rynek własnych, innowacyjnych produktów w dziedzinie medycyny precyzyjnej i medycyny spersonalizowanej, produktów łączących wiedzę z dziedziny onkologii, biologii molekularnej, bioinformatyki, sztucznej inteligencji i informatyki. Nowe produkty mają służyć zwiększeniu skuteczności leczenia onkologicznego – przedstawił zwycięską firmę Wojciech Wróblewski, członek kapituły.

– Myślę, że obecnie każdy pośrednio lub bezpośrednio ma kontakt z rakiem i walka z tą chorobą to naprawdę wielkie wyzwanie. Jako polska firma te działania podejmujemy na skalę światową, dlatego myślę, że warto się chwalić, że w Polsce takie firmy funkcjonują – podkreślał Janusz Homa, prezes spółki Ardigen.

Tytułem Inwestor Roku może pochwalić się spółka Work Service. – Firma bardzo prężnie się rozwija, cały czas inwestuje, która patrzy dalej niż na nasz kraj. Obecna jest w 17 krajach w Europie. Pomagają nie tylko tym, którzy szukują pracy, ale również tym, którzy poszukują dobrych pracowników. A wiemy dokładnie, a szczególnie ci, którzy prowadzą firmy, że dobry wykwalifikowany pracownik to osoba na wagę złota – tak o firmie Work Service mówił Grzegorz Napieralski, uzasadniając wybór kapituły.

– To właśnie innowacyjność, o której tak wiele mówiono dzisiaj na forum, pomogła nam wyjść z piwnicy akademika Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na rynki większości krajów Europy, a ostatnio również Chin – zaznaczał Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu spółki, odbierając nagrodę.

Jubileuszowa edycja forum stanowiła okazję, by wręczyć nagrody specjalne: Solidny Partner dla Zygmunta Berdychowskiego z Instytutu Studiów Wschodnich, współorganizatora imprezy gospodarczej. Uhonorowano także sponsorów: Grupę Azoty, Tarnowskie Wodociągi, Tauron Polska Energia i Polską Spółkę Gazownictwa za pomoc przy realizacji forum.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A