Cmentarz komunalny w Klikowej zostanie powiększony
access_time 2017-05-22 12:17:00
Powierzchnia cmentarza komunalnego w Klikowej zostanie powiększona w tym roku o cztery kwatery. Na tym terenie znajdzie się miejsce na około 800 grobów. Obecnie na cmentarzu znajduje się ich blisko 1300, docelowo ma być ich 10 tysięcy.

Rozbudowa cmentarza w Klikowej związana jest z tym, że na pozostałych tarnowskich cmentarzach komunalnych zaczyna brakować miejsc na nowe groby. Najtrudniej jest o miejsce na Starym Cmentarzu, następnie w Krzyżu i w Mościcach. Na pierwszym z nich zostało pochowanych ponad 13 tys. zmarłych, na kolejnym ponad 32 tys., natomiast na ostatnim blisko 14 tys. osób. Nekropolia w północno-zachodniej części miasta jest na tyle dogodnie położona, że cmentarz ten może w przyszłości zajmować obszar 23 hektarów, mogąc pomieścić nawet 10 tys. grobów (obecnie jest ich 1283).

To już trzeci etap rozbudowy cmentarza w Klikowej. W tym roku w ramach tej inwestycji mają zostać wykonane ukształtowanie i niwelacja terenu, budowa kolejnych kwater wraz z uzbrojeniem, wykonanie alejek, kanalizacji opadowej, instalacji wodociągowej z punktami czerpania wody, montaż oświetlenia, sadzenie zieleni i budowa tymczasowego ogrodzenia. Przetarg w tej sprawie powinien zostać ogłoszony w przyszłym miesiącu.

Komentarze...