Magda Gessler chce ratować dawną łaźnię
access_time 2017-05-19 08:15:00
Magda Gessler - znana i ceniona restauratorka to również malarka posiadająca ogromną wrażliwość. Ta cecha sprawiła, że przygotowując kolejny odcinek programu "Kuchenne rewolucje" w Tarnowie, poruszył ją los dawnej łaźni miejskiej.

Budynek, który zwrócił uwagę Magdy Gessler to zabytek z 1902 roku, w którym mieściła się mykwa - żydowska łaźnia rytualna zbudowana w stylu mauretańskim z drobnymi elementami secesji. - Nie rozumiem, jak można pozwolić, by taki zabytek, tak wyjątkowy element architektury miasta mógł niszczeć, przykryty paskudnym banerem - mówiła restauratorka.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce liczy, że jej głos nie pozostanie bez odpowiedzi. Aby problem rozszedł się szerszym echem postanowiła wykorzystać nagranie "Kuchennych rewolucji" do nagłośnienia sprawy.

Restauratorka z oburzeniem napisała na swoim profilu facebookowym: 

- SKANDAL.TARNÓW.. Plac ... Więźniów KL Auschwitz...,budynek łaźni miejskiej dawniej również rytualnaMykwa powstał 1902 roku jest pod ochrona konserwatora zabytków  ☔️........ spójrzcie na to ... czy wszystko wam pasuje na tym zdjeciu ???? Tu Niemcy więzili Polaków i Żydów . Stad odjechał pierwszy transport lwiezniow do obozu koncentracyjny w Auschwitz. Moze ktos mi podpowie kto jest odpowiedzialny za zdewastowanie tego zabytku.., od 1986 ., roku budynek w rękach prywatnych ???

W czwartkowy wieczór, Magda Gessler spotkała się na kolacji w dawnej mykwie z dziennikarzami, ale również aktywnym w regionie przedsiębiorcą i rajdowcem, zwycięzcą Rajdu Dakar - Rafałem Sonikiem.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania. Zachęcamy do komentowania! 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A