Rusza remont amfiteatru
access_time 2017-05-23 06:30:00
Umowa na modernizację amfiteatru przy ulicy Kopernika w Tarnowie podpisana. Jak informuje magistrat, wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Umowa opiewa na ponad 2,3 miliona złotych.

Prace obejmą między innymi budowę widowni amfiteatru, kawiarni, pawilonu sanitarnego,  magazynu. Planowane są nasadzenia drzew, które w przyszłości zapewnią zacienienie widowni. Na terenie obiektu znajdą się też trawniki, na których będzie można rozstawić leżaki lub rozłożyć koce.  Amfiteatr ma być przestrzenią bardziej otwartą, przeznaczoną nie tylko do organizacji imprez i widowisk, ale również do pełnienia funkcji rekreacyjnej, miejscem, które przyciągnie mieszkańców w każdym wieku.

Widownia będzie miała układ nawiązujący do kiści winogronowej i będzie liczyć 275 miejsc. Taras pod sceną ma pełnić dwie funkcje: parkietu tanecznego, a także tymczasowej widowni dla przedstawień kameralnych. W tym miejscu będzie można rozstawić 116 krzeseł.

Wykonawca wybuduje nowe ogrodzenie, jego fragment od ulicy Kopernika ma zostać przebudowany. Modernizacja obejmuje wykonanie instalacji elementów infrastruktury multimedialnej i informatycznej, oświetlenie terenu i sceny. Teren będzie monitorowany siecią kamer, połączoną z monitoringiem miejskim. Amfiteatr będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, po nowych alejkach łatwiej będzie poruszać się też rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Dzięki modernizacji na terenie amfiteatru będzie można organizować pokazy filmowe, wieczorki taneczne i wystawy z zapleczem multimedialnym. Pracownicy obsługi sceny, poza budynkiem amfiteatru, będą mieli do dyspozycji dodatkowy magazynek na składowanie krzesełek i stelaży wystawowych. Remont amfiteatru, wraz z zagospodarowaniem terenu, ma potrwać do połowy kwietnia 2018 r.

Wykonawcą modernizacji, prowadzoną metodą „zaprojektuj i wybuduj”, która pozwala znacząco skrócić czas realizacji, jest firma SAMSON sp. z o. o. z Niedomic.

Komentarze...