25 mln dotacji zł na remont Elektrycznej
access_time 2017-06-02 06:21:00
Tarnów uzyskał 25 milionów złotych unijnego dofinansowania do przebudowy ulicy Elektrycznej. Całość prac ma kosztować 37 milionów. - Cieszę się, bo to duże wsparcie dla miejskiego budżetu - podkreśla prezydent miasta, Roman Ciepiela.

Po przebudowie ulica Elektryczna, która teraz jest dwupasmówką, będzie mieć cztery pasy ruchu - po dwa w każdą stronę. Powstaną też dwa ronda o średnicy do 60 metrów każde - przy skrzyżowaniach z aleją Piaskową i z ulicą Klikowską, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa, ciąg pieszy, kanalizacja i oświetlenie. Projekt jest już gotowy, trwa przygotowywanie dokumentacji, potrzebnej do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót.

Dofinansowanie pochodzi z programu operacyjnego dla Małopolski, o jego ostatecznej wysokości zdecydował zarząd Województwa Małopolskiego. Prezydent Tarnowa podkreśla, że współpraca z zarządem daje dobre efekty. - Warunki do przebudowy ulicy Elektrycznej, która jest drogą wojewódzką, zostały stworzone, gdy byłem wicemarszałkiem Małopolski. Cieszę się, że teraz są tego efekty.

Komentarze...