Nożownik w rękach policji
access_time 2017-06-30 18:09:00
Wczoraj nad ranem po dwóch tygodniach intensywnej pracy policjanci z tarnowskiej komendy Policji zatrzymali nożownika, który 15 czerwca ranił interweniującego policjanta. 22-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany w centrum Tarnowa, miał przy sobie trzy noże, w chwili zatrzymania był agresywny i nietrzeźwy.

Kilkunastodniowe czynności prowadzone w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie przyniosły żądany efekt. Sprawca napadu na policjanta, do którego doszło w nocy 15 czerwca, został zatrzymany. Do jego ujęcia doszło w centrum Tarnowa.

Patrol prewencji Komisariatu Policji Tarnów-Centrum podjął interwencję wobec dwóch mężczyzn zakłócających ciszę nocną. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jeden z nich przypominał sprawcę niedawnego napadu na policjanta. Mężczyzna podczas zatrzymania stawiał czynny opór i miał przy sobie trzy noże; dwa w plecaku, a jeden ukryty w kieszeni. Po obezwładnieniu został zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań.Dalsze czynności prowadzili już „kryminalni”, którzy podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego ujawnili mini plantację marihuany (17 krzewów) oraz 701 gram gotowego suszu. Ponadto odnaleziono przedmioty w postaci czapki i plecaka oraz rower, którym mężczyzna poruszał się w noc, gdy ugodził policjanta nożem. Dwudziestodwulatkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie do tarnowskiego sądu.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 8 lat, a jej górna granica to nawet dożywocie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie. 

Komentarze...