Fascynująca Noc Naukowców w ZPS
access_time 2017-09-25 13:00:00
Przyrządzenie „koktajlu dla wampira”, wgląd we wnętrze człowieka, pokaz z ciekłym azotem – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie Zespół Przychodni Specjalistycznych przygotował na Małopolską Noc Naukowców. Eksperymenty będą odbywać się w budynku przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowie w piątek, 29 września w godz. 19-22.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano: omówienie i pasjonujący pokaz badania endoskopowego, prezentację Oddziału Chirurgii Jednego Dnia, a w tym nowoczesnej sali operacyjnej, wspomniany „koktajl dla wampira”, czyli eksperymenty w Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej, demonstrację działania i obsługi aparatu RTG czy wyprawę ph. „Od Konfucjusza po Harry’ego Pottera”, pod czym kryją się różnorakie zabiegi, malowanie twarzy i zabawy z ciekłym azotem. Małopolska Noc Naukowców w ZPS stanowi również okazję do nauki bądź przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokazy ratowania ludzkiego życia zostaną zaprezentowane na fantomach.

Zespół Przychodni Specjalistycznych zaprasza dzieci i dorosłych na ekscytujący wieczór, który pozwoli odkryć wiele nieznanych faktów, podanych w niebanalnej oprawie.


 

Komentarze...