TCK zaprasza na koncert jazzowy grupy "3" Piotr Żaczek/Damian Niewiński/Norbert Pajek
access_time 2017-10-10 14:58:00
"3" to zupełnie nowy projekt trzech osobowości połączonych chęcią wspólnego tworzenia. Zespół powstał z potrzeby muzykowania i kształtowania wspólnego brzmienia. Łączy w sobie elementy muzyki progresywnej, jazzu, żywiołowych improwizacji, a także nieparzystych rytmów. Koncert jazzowy odbędzie się w piątek, 13 października o godz. 19.30 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5).

W repertuarze znalazły się kompozycje napisane przez Norberta Pajka oraz Piotra Żaczka, które doczekały się nowych interpretacji i aranżacji, tym samym zmieniając swoje oblicze.

Piotr Żaczek (gitara basowa) - swoją edukację rozpoczął w Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w klasie kontrabasu w Krakowie. Po kilkuletniej przygodzie z muzyką klasyczną, nadszedł czas na fascynację muzyką improwizowaną, gdzie nic nie ograniczało możliwości wypowiedzi. Członek zespołu Poluzjanci. Nagrał ponad 100 płyt jako muzyk sesyjny i współpracował z czołówką polskich gwiazd muzycznych (m.in. Urszula, Ewa Bem, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Ewa Małas Godlewska & Jose Cura, Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Smolik, Anita Lipnicka, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny) oraz z wieloma zagranicznymi artystami (m.in. Gordon Haskell, Jim Beard, Dean Brown, Didier Lockwood, José Carreras,Frank McComb, David 'Fingers' Haynes). Aktualnie współpracuje z Anią Szarmach i Kayah. Oprócz tego w 2006 roku wydał swoja pierwszą solową płytę - Mutru. W 2009 roku wydał swoją drugą płytę - Balboo. W 2016 roku rozpoczął współpracę z Norbertem Pajkiem, razem tworzą projekt "3".

Damian Niewiński (perkusja) - absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra Łukasza Żyty. Współpracuje na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Norbert Pajek (gitara) - pochodzi ze ze Starachowic. Przygodę z gitarą zaczął w wieku 9 lat. Nieprzekonany do muzyki klasycznej, opuścił szkołę muzyczną i trafił do młodzieżowego big bandu Mirosława Gęborka. Wtedy też zafascynował się gitarą elektryczną i muzyką jazzową. Tworzył zespół Good Stuff z którym wygrywał nagrody na festiwalach (m.in. Jazz Juniors). W 2010 roku powołał do życia autorski projekt Norbert Pajek Trio prezentujący muzykę z pogranicza progressive heavy jazz, bądź po prostu fusion.

W grze Norberta można usłyszeć wpływy takich gitarzystów jak Allan Holdsworth, Scott Henderson, John Scofield, których uważa za sowich mistrzów i wspaniałych kompozytorów. Fascynacje różnymi gatunkami muzyki doprowadziły, że muzyk bierze udział w wielu projektach (m.in. z Ewą Jach).

Od 2012 roku jest nauczycielem gry na gitarze w Szkole Muzyków Rockowych przy Tarnowskim Centrum Kultury.

Komentarze...