Prace drogowe na os. Niepodległości
access_time 2017-11-07 05:50:00
Rozpoczęły się prace budowlane polegające na przebudowie infrastruktury drogowej na os. Niepodległości (dawniej 25-lecia PRL) przy bloku nr 2 wraz z drogą dojazdową. Koszt tej inwestycji to blisko 900 tys. zł. Termin jej zakończenia wyznaczono 20 listopada.

Roboty są prowadzone na odcinku od ul. Garbarskiej, wzdłuż przychodni lekarskiej, do wiaty śmietnikowej pomiędzy blokami 1 i 2. Prace obejmują zerwanie płyt betonowych z zatok parkingowych i jezdni oraz wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego oraz z kostki betonowej na zatokach parkingowych.

Zarząd Dróg i Komunikacji podkreśla, że wykonawca ma obowiązek podzielenia prac na etapy, tak aby był zapewniony dojazd do bloków.

– Okresowo mogą się zdarzyć problemy z dojazdem samochodem prywatnym pod sam blok, ale dojazd do garaży i na parkingi nieremontowane powinien być zapewniony – wyjaśnia Marcin Szura ze ZDiK-u.

Podczas remontu nie będzie można parkować samochodów na zatokach parkingowych, ponieważ tą drogą będzie odbywał się ruch pojazdów. Na czas prowadzenia prac ZDiK zwraca się z prośbą do kierowców o pozostawianie pojazdów przy innych ulicach.

Fot. Google Maps

Komentarze...