Miasto wygrywa sądowy spór o kamienicę
access_time 2017-11-13 06:39:00
Sąd Rejonowy w Tarnowie uznał, że miasto jest prawowitym właścicielem kamienicy przy ulicy Mickiewicza 9, w której do 2007 roku mieściła się Szkoła Muzyczna. - Orzeczenie jest korzystne dla Tarnowa. Nie jest jeszcze prawomocne, stronom przysługuje apelacja - mówi mecenas Grzegorz Szczerba, który reprezentował miasto w postępowaniu przed sądem.

Z wnioskiem o potwierdzenie, że miasto ma prawo do budynku dawnej szkoły muzycznej, wystąpił do sądu prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Sąd podzielił jego racje uznając, że Skarb Państwa nabył przez zasiedzenie własność  udziału w nieruchomości. Wcześniej mieszkająca w Izraelu następczyni prawna byłej właścicielki tego udziału uzyskała stwierdzenie nieważności decyzji wywłaszczeniowej, na mocy której w 1977 roku kamienica została przekazana Skarbowi Państwa.  Teraz sąd oddalił jej roszczenia.

- Satysfakcjonujące miasto orzeczenie Sądu Rejonowego w Tarnowie zostało uzyskane dzięki współpracy z Prokuratorią Generalną – podkreśla mecenas Grzegorz Szczerba. Prokuratoria Generalna reprezentuje państwo w postępowaniach przed sądami, jej zadaniem jest ochrona praw i interesów Skarbu Państwa. 

Wartość kamienicy przy ulicy Mickiewicza 9 wraz z działką szacuje się na 1,5 miliona złotych. Do 2007 roku budynek był zajmowany przez szkołę muzyczną, podobnie jak sąsiednia kamienica przy Mickiewicza 7, która została sprzedana przez miasto w 2009 roku.

Komentarze...