Granty dla projektantów. Jak je zdobyć?
access_time 2017-11-17 07:29:00
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie niebawem przyjmowanie wniosków od podmiotów, które pomogą małym i średnim firmom stworzyć wzór własnego mebla. Agencja wybierze czterech operatorów, z których każdy zapewni wsparcie profesjonalnych dizajnerów dla co najmniej dziesięciu firm meblarskich. Łącznie pilotażem objętych zostanie więc minimum czterdziestu przedsiębiorców. Wartość grantu dla jednego operatora wyniesie do 2,5 miliona złotych.

Podmiot, który chce zostać operatorem projektu musi wykazać się doświadczeniem w organizacji działań edukacyjnych dotyczących dizajnu lub w łączeniu projektantów z firmami. Warunkiem jest także posiadanie doświadczenia w projektowaniu (w tym np. mebli) dla przedsiębiorców oraz prowadzenie działalności na terenie Polski. Wnioskujący muszą zapewnić odpowiedni potencjał kadrowy i techniczny do realizacji projektu. W zespole projektowym muszą znaleźć się m.in.: koordynator projektu, dizajn menedżer, profesjonalni projektanci i doradcy.                                

Zadaniem operatora będzie współpraca z małymi i średnimi przedsiębiorstwami z branży meblarskiej, które zajmą się seryjną produkcją mebli. Firmy te powinny posiadać własne zaplecze produkcyjne umożliwiające wdrożenie nowego wzoru, istotne jest jednak, aby wcześniej nie korzystały z usług projektantów mebli.

Praca operatorów z firmami trwać będzie od drugiego kwartału 2018 roku do pierwszego kwartału 2020 roku. Projekt zostanie podzielony na kilka etapów. Pierwszy z nich zakłada aktywną rekrutację przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz działania networkingowe.

Drugi, najważniejszy etap, polegać będzie na realizacji procesów projektowania przez projektantów, prowadzonych u przedsiębiorców i we współpracy z nimi. W rezultacie powstaną nie tylko nowe projekty, ale również dokumentacje technologiczne niezbędne do wdrożenia ich do produkcji. Kolejny etap zakłada doradztwo w zakresie komercjalizacji nowych projektów mebli. Na zakończenie przedsiębiorcy wezmą udział w targach branżowych, podczas których zaprezentują na wspólnym stoisku nowe projekty mebli.

Komentarze...