Rowerem po Tarnowie za darmo
access_time 2017-12-07 06:01:00
Radni przyjęli uchwałę w sprawie opłat za korzystanie z rowerów w ramach systemu Tarnowski Rower Miejski. Wcześniej radni nie przyjęli poprawek zgłoszonych przez radnego Jakuba Kwaśnego, który proponował m.in. wydłużenie bezpłatnego czasu korzystania z rowerów dla posiadaczy Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium.

Użytkownicy systemu korzystający z Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium do 30 minut korzystać będą mogli z rowerów bezpłatnie, za korzystanie od 30 minut do godziny zapłacą złotówkę, druga godzina kosztowała będzie ich dwa złote, trzecia trzy złote, a za czwartą i każdą następną zapłacić będą musieli cztery złote.

Dla pozostałych użytkowników, bezpłatny czas przejazdu określono na 20 minut, pozostałe stawki wynosić będą natomiast odpowiednio: 2 zł (od 30 minut do godziny), 3 zł (za drugą godzinę), 4 zł (za trzecią godzinę) oraz 6 zł (za czwartą i każdą następną godzinę).

Uchwalono również, że opłata inicjalna, czyli kwota uiszczana przez użytkownika przy rejestracji w systemie, wyniesie 10 złotych. Opłatę za przekroczenie dwunastogodzinnego okresu wypożyczenia roweru ustalono natomiast na 200 złotych.

Za uchwałą w takiej formie głosowali wszyscy obecni na sali radni. Uznania nie znalazła natomiast poprawka zaproponowana przez radnego Jakuba Kwaśnego, w myśl której posiadacze TKM w wersji premium mieliby prawo do godziny bezpłatnego korzystania z roweru, natomiast za drugą godzinę płaciliby złotówkę, a za trzecią dwa złote. Za jej wprowadzeniem było tylko trzech radnych, przeciw dwunastu, a czterech wstrzymało się od głosu.

Wysokość stawek za korzystanie z roweru w ramach systemu Tarnowski Rower Miejski została określona na podstawie uśrednionych stawek obowiązujących w innych miastach. Przetarg na system ogłoszony zostanie w najbliższym czasie. W ramach systemu będzie funkcjonowało 10 stacji, przy czym co roku będzie możliwość zmiany lokalizacji 2-3 z nich.

Na każdej stacji będzie od dziesięciu do dwudziestu miejsc do pozostawienia rowerów. Na początek do dyspozycji mieszkańców Tarnowa i odwiedzających nasze miasto osób będzie 110 rowerów – 100 dla dorosłych i 10 dla dzieci. System uruchomiony zostanie w przyszłym roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A