Otwarcie wystawy „Bracia mniejsi” - bajki Jeana de La Fontaine’a
access_time 2017-12-29 05:51:00
Już dziś (piątek, 29 grudnia) wernisaż kolejnej wystawy w Muzeum Etnograficznym. Ekspozycja składa się ze scenek teatralnych w formie otwartych ksiąg na tle których rozgrywa się fabuła kolejnych bajek. Postacie, to zwierzęta - „Bracia mniejsi” , bohaterowie ilustrujący przywary ludzkie. Integralną częścią wystawy są oryginalne francuskie teatrzyki z XIX wieku (teatr cieni, teatr kukiełkowy oraz pacynkowy). Wystawa jest jedną z cyklu „Europo opowiedz nam bajkę”, który powstaje w pracowniach Muzeum Lalek w Pilźnie.

Ze względu na czytelne przesłanie adresowana jest do odbiorcy w każdym wieku. Może być znakomicie wykorzystana jako pomoc dydaktyczna w realizacji zagadnień programowych realizowanych przez przedszkola i szkoły. Ten sposób prezentowania literatury cieszy się obecnie dużą popularnością.

„Bracia mniejsi” to klasyka, a cytaty z przykładów tych bajek weszły do języka codziennego, chociażby o zającu, którego „wśród najlepszych przyjaciół, psy zająca zjadły”, czy „kąsku na wolności lada jakim niż w niewoli przysmakach”.

  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne – oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ul. Krakowska 10
  • Wernisaż: 29 grudnia, godz. 14.00
  • Wystawa czasowa, czynna do 28 luty 2018
  • Kurator wystawy: Patrycja Hajek
Komentarze...