Wojnicz ma już budżet na 2018 rok
access_time 2018-01-04 06:16:00
W czasie ostatniej sesji radni przyjęli zaproponowany przez burmistrza Tadeusza Bąka projekt budżetu, i podjęli uchwałę, która określa sposób wydatkowania pieniędzy z gminnej kasy. Zaplanowana kwota dochodów to niespełna 50 mln zł, a deficyt wynieść ma ok 700 tys. zł.

Na inwestycje wojnicki samorząd planuje przeznaczyć w rozpoczynającym się właśnie roku sumę 4 496 248,00 zł. W ramach tych środków przewiduje się rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego „Parkuj i Jedź” przy Cmentarzu Komunalnym w Wojniczu, dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, modernizację targowiska w Wojniczu, budowę chodników i poprawę jakości asfaltowych nawierzchni na terenie całej gminy, dalszą modernizację Domu Grodzkiego, rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej, modernizacja budynków szkolnych, przedszkolnych i wiele innych.

- Mamy dobry, bezpieczny, a przede wszystkim realny budżet na najbliższy rok. Jako samorząd mamy co robić i wierzę, że jeżeli wszystkie założenia uda nam się zrealizować, a nie widzę powodów żeby myśleć inaczej, to wielu naszym mieszkańcom będzie się żyło lepiej, bezpieczniej i wygodniej. Taka myśl przewodnia towarzyszyła nam przy tworzeniu tego projektu – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Komentarze...