Kazimierz Koprowski zrezygnował z mandatu radnego i członkostwa w PiS
access_time 2018-01-02 09:40:00
Kazimierz Koprowski, najbardziej rozpoznawalny polityk Prawa i Sprawiedliwości oddał legitymację partyjną i zrezygnował z piastowania mandatu radnego. Decyzja wieloletniego lidera partii w regionie Tarnowa zaskoczyła nawet jego kolegów z PiS.

Jeszcze w ostatni czwartek Koprowski - jako przewodniczący - prowadził sesję rady miasta. Wtedy nic nie zapowiadało tak radykalnej zmiany. Dzień później Kazimierz Koprowski pojawił się w tarnowskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego i zrezygnował z mandatu radnego bez podawania przyczyny.

Co jeszcze bardziej ciekawe, lider PiS w Tarnowie zrezygnował także z członkostwa w partii. Według ciągle nieoficjalnych informacji Koprowski odszedł z PiS gdyż rozpocząć ma pracę jako zastępca dyrektora jednego z departamentów w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a w służbie cywilnej mogą pracować jedynie osoby bezpartyjne.

Koprowski był radnym w latach 1994-98,  2006-07, 2010-14 i zastępcą prezydenta w latach 2007-10. Jego miejsce w Radzie Miasta powinien zająć  Adam Sajdak.

 

Komentarze...