Coraz więcej mam wybiera poród w Tuchowie i w Dąbrowie Tarnowskiej
access_time 2018-01-09 06:28:00
Potwierdzenie poprawy jakości opieki nad noworodkami w Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska przynoszą statystyki. W pierwszym roku po uzyskaniu tak zwanego drugiego stopnia referencyjności przez oddziały neonatologii w obu miastach systematycznie rośnie liczba porodów. W Tuchowie w ubiegłym roku urodziło się o ponad 14 proc. dzieci więcej niż rok wcześniej, w Dąbrowie Tarnowskiej o blisko 17 proc. W sumie w obu porodówkach nowej generacji w 2017 r. na świat przyszło blisko 2 300 dzieci.

Przypomnijmy, że uzyskanie drugiego stopnia referencyjności oznacza możliwość przyjmowania porodów niestandardowych. Oznacza to, że jeśli na porodówki trafią panie z ciążami patologicznymi w większości przypadków można im udzielić pomocy na miejscu. Zabiegi zmierzające do uzyskania większych kompetencji były związane z modernizacją poszczególnych oddziałów i wyposażeniem ich w nowoczesny sprzęt, co przyniosło poprawę możliwości monitorowania bezpieczeństwa noworodków.

Ale jak wynika z ankiet satysfakcji pacjentek to kompetentny i życzliwy personel ma największy wpływ na wybór porodówki. W obu miastach pracuje w sumie ponad dwudziestu specjalistów: ginekologów, neonatologów oraz pediatrów, a także doświadczona kadra położnych i pielęgniarek. Wpływa to na fakt, że wśród pacjentek oddziałów są nie tylko mieszkanki gmin powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, ale także sąsiednich powiatów, a nawet Podkarpacia czy Krakowa.

Warto dodać, że zdobywanie nowych kompetencji odbywa się przy zaangażowaniu całego zespołu. Potwierdzają to niezależne rankingi, jak prestiżowe zestawienie TOP 100 najlepszych szpitali kraju. Od kilku lat Centrum Zdrowia Tuchów regularnie gości w tym zestawieniu. Wśród najlepszych szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w 2017 r. spółka przesunęła się z miejsca 89 na 86 w kraju.

To głównie zasługa zdobycie dodatkowych 9 punktów w zakresie jakości opieki. Jednocześnie szpital rodzinny CZT utrzymał siódme miejsce w Małopolsce i drugie w województwie – jeśli chodzi o placówki niepubliczne. Niedawno Centrum Zdrowia Tuchów po raz kolejny uzyskało także tytuł Geparda Biznesu, który oznacza, że spółka odnotowuje systematyczny wzrost wartości rynkowej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A