Wojciech Nowak nowym prezesem KU AZS PWSZ Tarnów
access_time 2018-01-12 06:08:00
Zmiana na stanowisku sternika tarnowskich akademików. Jana Salamona, który kierował klubem przez ostatnie 14 lat zastąpił dotychczasowy sekretarz, Wojciech Nowak. Wiceprezesami wybrano Roberta Wardzałę, który odpowiadać będzie za sprawy organizacyjne oraz Anitę Ziembę, która została wiceprezesem do spraw sportowych.

Do zmian doszło podczas ostatniego walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego. W imieniu ustępującego Zarządu sprawozdanie z działalności złożył dotychczasowy Prezes, Jan Salamon.

- Za nami rok wyjątkowy rok, pełen sukcesów i sportowych osiągnięć. Za takie uznać należy z pewnością zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji końcowej typów uczelni w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, srebrny medal igrzysk paraolimpijskich wywalczony przez Michała Derusa, tytuły mistrza świata i Europy seniorów Marcina Dzieńskiego, tytuł mistrzyni świata juniorów Aleksandry Kałuckiej i wywalczenie przez nią kwalifikacji na igrzyska olimpijskie młodzieży, a także szóste miejsce Mateusza Różańskiego w finale lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 20 - wymienia ustępujący Prezes, który - podobnie jak Zarząd KU AZS PWSZ - otrzymał od członków "walnego" absolutorium.

Nowym prezesem KU AZS PWSZ został wybrany Wojciech Nowak. - Kiedy 18 lat temu, jako student, uczestniczyłem w zebraniu założycielskim Klubu, w najśmielszych myślach nie spodziewałem się, że kiedyś zostanę jego prezesem. Dziękuję delegatom za zaufanie i powierzenie mi tego stanowiska. Odpowiedzialność jest olbrzymia. Klub Uczelniany to dziś bardzo ważna jednostka na mapie sportowej Tarnowa i regionu. Prezes Jan Salamon, z którym współpracowałem wiele lat - za co bardzo mu dziękuję, zostawia Klub w świetnej formie sportowej i organizacyjnej. Myślę, że dzięki wiedzy, którą nabyłem w trakcie wielu lat pełnienia funkcji sekretarza oraz współpracy z Zarządem podtrzymamy świetną formę naszej organizacji.

Podczas "walnego" wybrano również wspomniany Zarząd. W ciągu najbliższej kadencji, czyli do roku 2019, tworzyć go będą: Robert Wardzała (wiceprezes ds. organizacyjnych), Anita Ziemba (wiceprezes ds. sportowych), Marta Wantuch (skarbnik), Marcin Bibro, Małgorzata Kołpa, Piotr Kuczek, Przemysław Markowicz, Andrzej Ogonowski, Jan Salamon, Krzysztof Tomalski, Jarosław Wałaszek i Przemysław Zając.

Komentarze...