Brawo druhowie z Niedomic! Tak trzeba uczyć dzieci!
access_time 2018-01-17 05:44:00
Ponad dwa miesiące spotkań, kilkanaście godzin pogadanek i zajęć praktycznych . Efekt? 20 przeszkolonych maluchów. Strażacy ochotnicy z Niedomic uczyli najmłodszych, jak reagować w czasie pożaru i niebezpiecznych sytuacji.

Wszystko to w ramach autorskiego projektu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach „Jestem mały, wiem więcej”. Od listopada strażacy odwiedzali uczniów klas 2 oraz 3. W czasie spotkań omawiali z nimi podstawowe zasady zachowania się w czasie zagrożenia – zarówno pożarowego, powodziowego oraz wielu innych.

Każdy z uczestników kursu przeszedł też szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Maluchy wiedzą już, jak zachowywać się w czasie burzy oraz co robić, gdy komuś bliskiemu dzieje się krzywda oraz jak prawidłowo wezwać pomoc.

Projekt „Jestem mały, wiem więcej” to nie tylko teoria. Warto podkreślić, że dzieci miały okazję odwiedzić remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedomicach oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Tam między innymi zwiedzały dyspozytornię oraz oglądały specjalistyczny sprzęt. Strażacy przygotowali też dla nich miły upominek. Przyszli druhowie dostali kompletne umundurowanie strażackie.

Komentarze...