Gdzie zapłacić podatek od nieruchomości - wyjaśnia magistrat
access_time 2018-02-19 05:38:00
Ponad 45 tysięcy decyzji, określających aktualną wysokość podatku od nieruchomości, zostanie doręczonych właścicielom gruntów i budynków w ciągu najbliższych dni. Dokumenty doręczają pracownicy tarnowskiego magistratu, którzy, jak podkreśla Marek Witek, dyrektor Wydziału Podatków i Windykacji Urzędu Miasta Tarnowa – nie będą mogli pobierać podatków.

– To ważne, bo od kilku dni nasi pracownicy roznoszą wszystkim płacącym podatek od nieruchomości decyzje, wymierzające jego wysokość na rok 2018, jednak płatności nie można u nich regulować – mówi dyrektor Marek Witek i dodaje, że pracownicy urzędu będą prosić tylko o potwierdzenie odbioru dokumentu. Podatek natomiast można zapłacić w kasach przy ulicy Nowej 4, we wszystkich placówkach pocztowych na terenie całego miasta lub przez Internet. Decyzje podatkowe doręcza 54 urzędników.

– Zależy nam, żeby odbyło się to maksymalnie sprawnie – podkreśla dyrektor Wydziału Podatków i Windykacji.

Podatek od nieruchomości można zapłacić jednorazowo lub w czterech ratach, których terminy upływają odpowiednio – 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada bieżącego roku. Jednocześnie przypominamy, że 10 każdego miesiąca upływają terminy płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Komentarze...